BIOGRAPHY

26. září 2014 v 22:22 |  biography

Cristian Cabrerizo známější pod pseudonymem Cris Cab, narozen 21. ledna 1993, je americký zpěvák a textař, který vydal nespočet EPček a mixtape Echo Boom. Prorazit se mu však podařilo až s celosvětovým hitem Liar Liar, který produkoval jeho dlouholetý kamarád Pharrell Williams. V současné době vydává pod Island Def Jam Records a Island Records. Jeho tvorba je směsí popu, reggae a soulu.

Cris Cab začal s muzikou ve velmi mladém věku. Narodil se kubánským rodičům v Miami na Floridě. Prázdniny trávil na Bahamách, kde si rozšiřoval své hudební obzory. Ve 14 letech mu otec koupil první sezení ve studiu. V 15 letech jeho první dema upoutala pozornost Pharrella Williamse, který se s ním setkal a radil mu. Stal se vyhledávaným interpretem na internetu, články o něm se objevily na mnoha blozích včetně blogu Pereze Hiltona, Just Jareda a webových stránkách hitparády Billboard. Cris byl také otevřený rozmanitým spolupracem s hudebníky jako T-Pain, Matisyahu, Rebelution, Gym Class Heroes a O.A.R.

Podepsal smlouvu o managementu, v roce 2011 vydal debutové Foreword EP a svůj první single single "Good Girls". Na turné se setkal s Wyclefem Jeanem, který se stal jeho druhým poradcem a nahrál s ním song "She's So Fly".

V roce 2012 vydal Cris svůj plnohodnotný mixtape Echo Boom s produkcí a spoluprací Pharrella Williamse, Mavada, Wyclefa Jeana, Melanie Fiony, Shaggyho, Daytona, Marca Robergea (z O.A.R.) a upsal se labelu Mercury Records. Single "Good Girls (Don't Grow on Trees)" mu napsal Pharrell Williams a produkoval Wyclef Jean. O rapové pasáže singlu se postaral Big Sean.

Celosvětové popularity se mu dostalo s hitem "Liar Liar", který byl vydán přes Island Def Records. Single bodoval v Německu, Francii, Nizozemí a Belgii. Single byl brzy opatřen klipem, ve kterém se objevil i Pharrell Williams. "Liar Liar" dosáhl na 34. příčku ve světové iTunes chart.

Své debutové album Where I Belong vydal 7. dubna 2014 v Evropě, 21. května ve Spojeném Království a v létě ve Spojených Státech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama